• Jaunumi >
  • Regulators astoņiem komersantiem nosaka stingrākas prasības kā izmantot numerāciju
 
print Drukāt

Regulators astoņiem komersantiem nosaka stingrākas prasības kā izmantot numerāciju

22.02.2019.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome šodien pieņēma lēmumu, ar kuru nosaka astoņiem komersantiem stingrākas prasības kā izmantot viņiem piešķirto numerāciju. Šādu lēmumu Regulatora padome pieņēma, ņemot vērā, ka numerācijas resursi Latvijas Republikā ir ierobežoti un, ka joprojām ir elektronisko sakaru komersanti, kuri ir saņēmuši numerācijas lietošanas tiesības, bet realitātē tās neizmanto.

Pieņemtais lēmums nozīmē, ka konkrētajiem astoņiem komersantiem* ir pienākums līdz 2019. gada 29. augustam izmantot vismaz 30% no viņiem piešķirtajiem numuriem, bet līdz 2020. gada 29. februārim - vismaz 50% no viņiem piešķirtajiem pakalpojumu numuriem un līdz 2021. gada 1. martam izmantot vismaz 50% no viņiem piešķirtajiem fiksētajiem numuriem.

*SIA “D-COM”, SIA “ECO Networks”, SIA “Nord Connect”, SIA  “Tele0” (iepriekš SIA “Sales & Finances”), AS “Telekom Baltija”, SIA “Telia Latvija”, SIA “UNISTARS”, SIA “XOmobile” (iepriekš SIA “Camel Mobile”).

Ja līdz 2019. gada 29. augustam, 2020. gada 29. februārim un 2021. gada 1. martam minētie komersanti nebūs izpildījusi Regulatora noteiktos specifiskos lietošanas tiesību nosacījumus – prasības attiecībā uz efektīvu numerācijas izmantošanu, Regulators var lemt par neizmantoto numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu.