• Jaunumi >
  • Regulators deviņiem komersantiem nosaka stingrākas prasības kā izmantot piešķirtos telefona numurus
 
print Drukāt

Regulators deviņiem komersantiem nosaka stingrākas prasības kā izmantot piešķirtos telefona numurus

28.02.2019.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) padome šodien pieņēma lēmumu, ar kuru uzdod deviņiem komersantiem sākt  izmantot viņiem piešķirto numerāciju. Ja komersanti Regulatora lēmumu nepildīs, tad Regulators var lemt par numerācijas tiesību anulēšanu. Šādu lēmumu Regulatora padome pieņēma, ņemot vērā, ka numerācijas resursi Latvijas Republikā ir ierobežoti un, ka joprojām ir elektronisko sakaru komersanti, kuri ir saņēmuši numerācijas lietošanas tiesības, bet realitātē tās neizmanto.

Pieņemtais lēmums nozīmē, ka konkrētajiem desmit komersantiem* ir pienākums līdz 2019. gada 7. septembrim izmantot vismaz 30% no viņiem piešķirtajiem numuriem, līdz 2020. gada 7. martam - vismaz 50% no viņiem piešķirtajiem pakalpojumu numuriem, bet līdz 2020. gada 7. martam - vismaz 50% no viņiem piešķirtajiem fiksētajiem numuriem.

*SIA “Baltcom”, SIA “CSC Telecom”, SIA “LATNET” (līdz 27.11.2018. SIA “Stream Networks”), SIA  “Radio Telecommunication Network”, SIA “RETN Baltic” (iepriekš SIA “Optron”), SIA “Sevdi Mobile”, SIA “Sigis”, SIA “Teleglobal”, SIA “Telegrupa Baltijā”.

Ja līdz noteiktajam termiņam minētie komersanti nebūs izpildījusi Regulatora specifiskos lietošanas tiesību nosacījumus – prasības attiecībā uz efektīvu numerācijas izmantošanu, Regulators var lemt par neizmantoto numerācijas lietošanas tiesību anulēšanu.